صفحه اصلی > صفحه ی نمایش خبر دانشگاه 


همایش پیاده روی همگانی در یاسوج برگزار شد+تصاویر

در اولین روز از هفته سلامت همزمان با سایر شهرستان های استان، همایش پیاده روی همگانی با حضور پورشور مردم و جمعی از مسئولین در یاسوج برگزار شد.
همایش پیاده روی همگانی در یاسوج برگزار شد+تصاویر

در اولین روز از هفته سلامت همزمان با سایر شهرستان های استان، همایش پیاده روی همگانی با حضور پورشور مردم و جمعی از مسئولین در یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ رئیس مرکز بهداشت بویراحمد در این همایش با اشاره به اینکه هفته سلامت از یکم تا هفتم اردیبهشت با شعار"زندگی سالم با نشاط و امید" برگزار می شود، گفت: با توجه به نقشی که ورزش و تحرک بدنی در سلامت و کاهش بیماری ها دارد،  اولین روز از این هفته برنامه همایش پیاده روی در نظر گرفته شده است.

دکتر محسن مرادی با تصریح اینکه امروزه بیماری های شایع به سمت بیماری های غیر واگیر پیش رفته است، افزود: بخشی از این بیماری ها با مراقبت های ویژه و واکسیناسیون قابل پیشگیری است اما بخش دیگر با شیوع بیماری های غیرواگیر بر اثر فشار خون، دیابت و حوادث ترافیکی، علت مرگ و میر به این سمت رفته است.

وی اظهار داشت: امیدواریم برنامه های ورزشی و فعالیت های بدنی به خصوص ورزش همگانی به مناسبت های مختلف تداوم داشته باشد زیرا کاهش تحرک بدنی باعث افزایش سکته های قلبی –عروقی و سکته های مغزی می شود.

دکتر مرادی با بیان اینکه بر اساس منابع پزشکی ورزش و تحرک باعث شادی و نشاط و کم شدن استرس در افراد می شود، یادآور شد: یکی از برنامه های جدی وزارت بخصوص در حوزه بهداشت، پیشگیری و افزایش فعالیت های بدنی و ورزش است.

رئیس مرکز بهداشت بویراحمد با اشاره به اینکه یکی از فاکتورهای خطر در بیماری های غیرواگیر بی تحرکی است، ادامه داد: ورزش عاملی است که علاوه بر ایجاد نشاط و تندرستی در فرد، از بروز بیماری هایی مانند فشار خون و دیابت پیشگیری می کند.

به گفته ی دکتر مرادی با ورزش و پیاده روی  روزانه به مدت 30 دقیقه می توانیم از مبتلاء شدن به بسیاری از بیماری ها در امان باشیم.

این گزارش حاکی  است؛ همزمان با همایش پیاده روی، مسابقه طناب کشی نیز برگزار شد.

به گزارش وب دا؛ همایش پیاده روی همگانی، همزمان در سراسر استان به مناسبت هفته سلامت برگزار و به شرکت کنندگان در همایش بیش از 100 جایزه  ارزنده به قید قرعه اهدا شد.15-142

پیاده روی۲

پیاده روی۱

پیاده روی۳

پیاده روd9

پیاده روی

پیاده روی۷

 

پیاده روی۸

 

پیاده روی۹

پیاده روی۱۰

پیاده روی۱۲

پیاده روی۱۳

پیاده روی۶۶

پیاده روی۷۷

پیاده روی۷

پیاده روی۶۶
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آمار مراجعه کنندگان به وب سايت

بازديد کنندگان آنلاين:2
بازديد امروز سايت:4487
بازديد اين صفحه:1219641
تعداد کل بازديد:7593148

آدرس:

ياسوج-بلوار شهيد مطهري-دانشگاه علوم پزشکي ياسوج

تلفن تماس:

074-33337230-31

دورنگار:

074-33337230

انجمن ها


انجمن سلامت دانشگاه