صفحه اصلی > صفحه ی نمایش خبر دانشگاه 


برپایی نمایشگاه خطرسنجی و ایستگاه سنجش سلامت در یاسوج

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، گفت: به مناسبت هفته سلامت و در اولین روز از نکوداشت این هفته، هم زمان ایستگاه سنجش سلامت و نمایشگاه خطرسنجی، در یاسوج برپا شد.
برپایی نمایشگاه خطرسنجی و ایستگاه سنجش سلامت در یاسوج

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد، گفت: به مناسبت هفته سلامت و در اولین روز از نکوداشت این هفته، هم زمان ایستگاه سنجش سلامت و نمایشگاه هفته سلامت، در یاسوج راه اندازی شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر محسن مرادی با اشاره به شعار هفته سلامت«زندگی سالم با نشاط و امید»، اظهار داشت: به مناسبت هفته سلامت، ایستگاه سنجش سلامت جهت افراد بالای 30 سال در شهر یاسوج، راه اندازی شد.

وی ادامه داد: در این ایستگاه سنجش سلامت، مراجعین بعد از اندازه گیری قندخون، چربی خون و فشارخون، یکی از کارت‌های سبز، زرد، نارنجی و قرمز برایشان صادر می شود.

دکتر مرادی در خصوص این کارتها، عنوان کرد:  به افرادی که کارت سبز به آنها تعلق می گیرید، کارشناسان بهداشت توصیه می کنند  ادامه زندگی خود را به همین روشی که داشته اند، طی کنند.

وی افزود: کارت زرد مربوط به کسانی بوده که بین 10 تا 20 درصد احتمال خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته و سرطان در آنها وجود دارد و این افراد باید هر سه ماه یکبار وضعیت آنها کنترل شود.

دکتر مرادی در خصوص کارت نارنجی، عنوان کرد: کارت نارنجی نیز مربوط به کسانی بوده که احتمال خطر بیماریهای قلبی و عروقی، سکته و سرطان در آنها بیشتر از 20 درصد بوده که این افراد به پزشک ارجاع داده می‌شوند همچنین پیگیری سه ماهه برای آنها توصیه شده و رژیم، مشاوره رفتاری و درمانی برایشان پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: دسته چهارم افرادی هستند که به آنها کارت نارنجی ارائه می‌شود و احتمال بروز بیماری‌هایی مانند سکته، سرطان و بیماری‌های قلبی در آنها بالاتر از 30 درصد است، این بیماران باید فوراً به پزشک ارجاع داده شوند.

دکتر مرادی، توصیه نمود: با توجه به اینکه ایستگاه سنجش سلامت به مدت یک هفته جنب میدان شهدای هفتم تیر در یاسوج برپا شده است، به افراد بالای 30 سال توصیه می شود جهت سنجش سلامت خود و دریافت کارت سلامت، به این ایستگاه مراجعه نمایند.

به گزارش وب دا؛ نمایشگاه و ایستگاه سنجش سلامت صبح امروز با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولین، راه اندازی شد. 7-15-142

خبر: مهران قاسمی

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آمار مراجعه کنندگان به وب سايت

بازديد کنندگان آنلاين:4
بازديد امروز سايت:4329
بازديد اين صفحه:1244991
تعداد کل بازديد:7704561

آدرس:

ياسوج-بلوار شهيد مطهري-دانشگاه علوم پزشکي ياسوج

تلفن تماس:

074-33337230-31

دورنگار:

074-33337230

انجمن ها


انجمن سلامت دانشگاه