دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کهگیلویه و بویراحمد

چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧
اخبار
نقشه سایت وب سایت قبلی
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
لینک های مفید
مرجع تخصصی فیلم آموزشی پزشکی
نظرسنجی
آیا به نظر شما میزان پرداخت مزایا و پاداش ها به پرسنل بر اساس عملکرد و شایستگی افراد است

بله
تاحدودی
خیر
نظری ندارم  چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر بهداشت:

امسال 125 اورژانس جدید ساخته می‌شود

معاون درمان وزیر بهداشت برنامه‌های حوزه درمان در سال 95 را در زمینه بهبود وضعیت اورژانس‌های بیمارستانی کشور تشریح کرد و گفت: در سال جاری در بخش‌های اورژانس خصوصا در بخش تریاژ، نیروی انسانی پرستاری با تجربه بالای پنج سال به کار گرفته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به نقل از ایسنا،دکتر محمد آقاجانی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه درمان در سال 95 را افزایش دسترسی و حمایت مالی از بیماران صعب‌العلاج عنوان کرد و گفت: همچنین ارتقای ایمنی بیمار، ساماندهی خدمات دندانپزشکی، ارتقای فرایندهای خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی، حمایت از زوجین نابارور و بهبود مدیریت بیمارستانی نیز از جمله برنامه‌هایی است که در معاونت درمان آنها را در سال جاری پیش می‌بریم.

وی افزود: بر همین اساس در راستای بهبود ارائه خدمات در بخش اورژانس بیمارستانی، توسعه و بهسازی اورژانس‌های بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت را در دستور کار قرار دادیم. بر هیمن اساس از دو سال گذشته کار نوسازی و بهسازی 430 بخش اورژانس بیمارستانی را آغاز کردیم که در سال 95 نیز آن را ادامه داده و تکمیل می‌کنیم. از سوی دیگر نیز 125 بخش اورژانس جدید با ظرفیت 1700 تخت در حال ساخت است.

آقاجانی با بیان اینکه در راستای ارتقای فرایندهای خدمات اورژانس بیمارستانی قرار است در بخش‌های اورژانس خصوصا در بخش تریاژ، نیروی انسانی پرستاری با تجربه بالای پنج سال به کار گرفته می‌شود، ادامه داد: همچنین در سال جاری نیروی دستیار تخصصی بالاتر از سال دوم دستیاری، جهت ارائه خدمات تخصصی و نیروی انسانی غیر پرستاری که در بخش اورژانس مورد نیاز است، برای ارائه خدمت به کار گرفته می‌شوند.

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه در کنار این اقدامات، در اورژانس‌های ریفرال، متخصص طب اورژانس بر حسب نیاز و ورودی بخش اورژانس مستقر می‌شود، گفت: با این کار می‌توانیم جهت کاهش مدت زمان تعیین تکلیف بیماران زیر شش ساعت تلاش کنیم.

آقاجانی همچنین اظهار کرد: در کنار این اقدامات، جهت ارتقای کیفیت، علاوه بر خرید خدمت از بخش خصوصی در زمینه مراقبت‌های ویژه، به کارکنان شاغل در اورژانس آموزش‌های جدی‌تر داده می‌شود.

وی اهداف کلی و اصلی این حوزه در سال جاری را پوشش فراگیر و دسترسی عادلانه آحاد جامعه به خدمات و مراقبت‌های با کیفیت سلامت، حفاظت مالی از شهروندان در برابر هزینه های سلامت، ارتقای کیفیت خدمات درمانی و مدیریت بیماری‌ها، مدیریت منابع مالی و افزایش بهره‌وری، ارتقای سطح آمادگی نظام سلامت در برابر فوریت‌های پزشکی، حوادث و بلایا، استقرار نظام جامع سلامت باروری، ساماندهی موسسات پزشکی، اعتباربخشی و نظارت بر حسن اجرای برنامه عنوان کرد. م/ق 


٢٣:٤١ - سه شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٥    /    شماره : ١٢٣١١    /    تعداد نمایش : ١٤٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دسترسی سریع
اشتراک واتس آپ اشتراک تلگرام اشتراک یوتیوب اشتراک گوگل +

آمار مراجعه کنندگان به وب سایت

بازدید کنندگان آنلاین:4
بازدید امروز سایت:713
بازدید این صفحه:71350
تعداد کل بازدید:1561023

اطلاعات تماس

آدرس معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

آدرس :

یاسوج-بلوار شهید مطهری-معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد
تلفن معاونت درمان

تلفن تماس:

074-33336577
فکس معاونت درمان

دورنگار:

074-333336578