دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کهگیلویه و بویراحمد

چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧
اخبار
نقشه سایت وب سایت قبلی
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
لینک های مفید
مرجع تخصصی فیلم آموزشی پزشکی
نظرسنجی
آیا به نظر شما میزان پرداخت مزایا و پاداش ها به پرسنل بر اساس عملکرد و شایستگی افراد است

بله
تاحدودی
خیر
نظری ندارم  چاپ        ارسال به دوست

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج خبر داد؛

راه‌اندازی اولین مرکز ICU سوختگی استان در یاسوج

دکترسعیدی‌نژاد از راه‌اندازی نخستین مرکز ICU سوختگی استان در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج،  دکتر ذاکرسعیدی‌نژاد در نشست خبری با رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، در سال ۵۲ کلنگ‌زنی و در سال ۵۵ با ۲۵ تخت افتتاح شد، اظهار کرد: همزمان با رشد جمعیت و توسعه شهر یاسوج این بیمارستان نیز در بخش‌های مختلف توسعه پیدا کرد و اکنون با ۲۲۱ تخت، ۲۱ بخش کلینیکی و پاراکلینیکی، ۴۰ متخصص جراح  و شش فوق تخصص و ۶۰۰ پرسنل خدمات رسانی در حوزه سلامت و درمان فعالیت می‌کند.

 

۱۱ میلیارد تومانی که در جیب مردم ماند

 

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج با بیان اینکه با اجرای طرح تحول سلامت انقلاب عظیمی در حوزه سلامت اتفاق افتاد، ادامه داد: با اجرای طرح تحول سلامت میزان پرداختی از جیب مردم از ۳۰ درصد به ۳ و ۶ درصد رسید که با اجرای این طرح در بیمارستان شهید بهشتی ۱۱ میلیارد تومان درجیب مردم ماند و صرفه جویی شد.

 

سعیدی‌نژاد از راه‌اندازی نخستین مرکز ICU سوختگی استان در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج خبر داد و گفت: برای راه‌اندازی این مرکز تاکنون ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده و طی دو هفته آینده افتتاح می‌شود.

 

این مسؤول به اجرای طرح تحول سلامت در کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح تحول سلامت انقلاب بزرگی در حوزه سلامت به وجود آمد که هدف اصلی این طرح مرتفع کردن مشکلات بیماران و کاهش هزینه‌ از جیب بیماران است.

 

سعیدی‌نژاد با تاکید بر اینکه با پیگیریهای ریاست دانشگاه و معاونت درمان اقدامات خوبی با اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج صورت گرفت، گفت: احداث اقامتگاه همراه بیمار، تهیه ملزومات و تجهیزات پزشکی و…را انجام دادیم که به نسبت رضایت‌بخش بوده و بخش‌هایی زیادی در دست اجرا هستند.

 

وی درادامه سخنان خود به راه‌اندازی اولین مرکز ICU سوختگی کهگیلویه و بویراحمد در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج اشاره کرد و گفت: برای راه‌اندازی این مرکز تاکنون ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده که با تجهیز کامل این مرکز قریب به ۵۰۰ میلیون تومان هزینه در بر داشته است.

 

سعیدی نژاد اظهار داشت: با توجه به اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد مرکز سوختگی ICU نداشت و میزان سوختگی در استان بیش از میانگین کشوری است لذا راه‌اندازی این مرکز ضروری بود که احداث و راه‌اندازی آن را در دستور کار قرار دادیم و طی دو هفته آینده نیز افتتاح می‌شود.

 

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج ابراز کرد: با استقرار پزشک متخصص در بخش احیاء سی .پی. آر میزان مرگ و میر بیماران تصادفی ۶۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

وی از خریداری دستگاه سونوگرافی با اعتبار ۱۷۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: حدود ۳ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه سونوگرافی، رادیولوژی تمام اتوماتیک و دستگاه اکسیژن‌ساز برای بیمارستان شهید بهشتی خریداری شد.

 

سعیدی نژاد با بیان اینکه به علت پراکندگی بخش‌های بیمارستان کپسول‌های اکسیژن در گذشته بر دوش نیروهای خدماتی حمل می‌شد، عنوان کرد: خوشبختانه با خرید دستگاه اکسیژن‌ساز نه تنها این مشکل برطرف شده بلکه ظرفیت پذیرش بیمار نیز افزایش پیدا کرد.

 

وی یکی از دغدغه‌های اصلی این بیمارستان را ظرفیت محدود دستگاه امحای زباله دانست و گفت: با نصب و راه‌اندازی دستگاه امحای زباله هزار لیتری این مشکل برطرف شد.

 

سعیدی نژاد با بیان اینکه در سال گذشته و قبل از طرح تحول سلامت از هر یک هزار بیمار تعداد ۱۲۸ نفر به خارج از استان اعزام می‌شد افزود: خوشبختانه با جذب متخصص این تعداد به ۷۰ نفر کاهش یعنی کاهش ۵۵ درصدی را نشان می‌دهد.
وی تصریح کرد: از زمان آغاز اجرای طرح تحول سلامت تا کنون میزان پذیرش بیمارستان در بیمارستان شهید بهشتی ۲۲ درصد افزایش یافته است.

 

سعیدی نژاد با بیان اینکه در سال ۹۳ همراه‌سرای بیمار با فضای نزدیک به ۱۵۰ متر با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان در این بیمارستان افتتاح شد، عنوان کرد: برای نخستین بار بخش آی .سی. یو سوختگی با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان در این بیمارستان طراحی و به زودی راه‌اندازی می‌شود. برای بهره‌برداری از این طرح ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

 

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج با اشاره به مشکلات پرداختی حقوق پرستاران، عنوان کرد: مهم‌ترین علت این مسئله تاخیر ۸ ماهه بیمه ها در پرداخت مطالبات بیمارستان است.

 

وی میزان مطالبات بیمارستان شهید بهشتی از بیمه‌های درمانی را ۱۸ میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: پرداخت‌های این بیمارستان نه تنها به نسبت سایر بیمارستان‌های استان بلکه بیمارستان‌های همجوار نیز به روز  است.

 

سعیدی نژاد افزود: با بیان اینکه سال گذشته ۲۹۰ هزار نفر برای خدمات درمانی به این بیمارستان مراجعه کردند این میزان حدود ۲۲ درصد افزایش داشته است.

 

وی با بیان مشکلات کمبود فضای فیزیکی اوژانس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، گفت: مصوب شد فضای فیزیکی اورژانس ۴۰۰ متر اصلاح و افزایش پیدا کند.

 

سعیدی نژاد با اشاره به اینکه در بحث خرید دارو و خدمات بیماران بستری ۱۰۰ درصد خدمات به بیماران در این بیمارستان ارائه می شود، عنوان کرد: تنها ۵ درصد خدمات این بیمارستان به عنوان خرید خدمت با بخش خصوصی قرارداد بسته شد.

 

وی با اشاره به اینکه ۱۶۰ میلیون تومان برای توسعه ساختمان آزمایشگاه بیمارستان هزینه شد، گفت: بحث ساخت متمرکز بیمارستان نیز مورد توجه دانشگاه بود ولی وزارت خانه تا کنون مجوزی در این رابطه صادر نکرده است.

 

 

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یادآور شد: قبل از دولت تدبیر و امید اعزام بیماران به خارج از استان در گذشته از این بیمارستان به ازای هر 1000 نفر 128 بیمار بوده که هم اکنون بطور متوسط به 70 بیمار رسیده است .٢٣:٥١ - چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ١٢٧٢٢    /    تعداد نمایش : ١٥٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دسترسی سریع
اشتراک واتس آپ اشتراک تلگرام اشتراک یوتیوب اشتراک گوگل +

آمار مراجعه کنندگان به وب سایت

بازدید کنندگان آنلاین:1
بازدید امروز سایت:685
بازدید این صفحه:71347
تعداد کل بازدید:1560995

اطلاعات تماس

آدرس معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

آدرس :

یاسوج-بلوار شهید مطهری-معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد
تلفن معاونت درمان

تلفن تماس:

074-33336577
فکس معاونت درمان

دورنگار:

074-333336578