چاپ        ارسال به دوست

آئین افتتاحیه پایگاه سلامت شماره 2 شهرستان چرام برگزار شد+عکس

 

آئین افتتاحیه پایکاه سلامت شماره 2 شهرستان چرام صبح امروز با حضور فرماندار چرام، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، مدیر شبکه بهداشت و درمان و شهردار چرام برگزار شد.

به گزارش روابط  عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در حاشیه این مراسم گفت: در پایگاه سلامت شماره 2 خدمات به صورت رایگان به مردم ارائه می شود.

سید رشیدغفاری افزود: مرکز سلامت جامعه، مرکزی است که چند پایگاه و خانه بهداشت را تحت پوشش خود داشته و در آن معمولا با قیمت های خیلی پایین کار مداوا انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر بیماری نیاز به ارجاع داشته باشد به یکی از مراکز سلامت جامع که همان مرکز بهداشتی درمانی قبلی است ارجاع داده می شود و در آنجا بقیه کارها پیگیری می شود.

غفاری با اشاره به راهبرد جدید وزارت بهداشت درباره کاهش هزینه های دریافتی از مردم، تصریح کرد: سال گذشته پول دریافتی از جیب مردم 10 درصد بود که باتوجه به استراتژی جدید وزارت بهداشت امسال 5.5 درصد کاهش یافته است.

وی، در پایان خاطر نشان کرد:  از سال آینده کارشناس مراقب سلامت از جمله کارشناس مبارزه با بیماری ها، بهداشت روان و تغذیه،  غربالگری کل جمعیت را تحت پوشش قرار دهد

مدیر شبکه بهداشت و درمان چرام نیز در این آئین با بیان اینکه در پایگاه سلامت شماره 2 چرام خدمات متنوع سلامت و بهداشت،توسط مراقبین سلامت ارائه خواهد شد،خاطرنشان کرد: این پایگاه جمعیتی حدود 6500 نفر را تحت پوشش خدمات سلامت قرار می دهد .  

احتشامی در پایان با اشاره به خدماتی که در این مرکز ارئه خواهد شد،ابراز داشت: خدمات بهداشتی شامل مراقبت بیماری ها، واکسیناسیون، بهداشت خانواده ، مراقبت سالمندان و میانسالان، مراقبت زنان باردار و کودکان، آموزش مسائل سلامت و تغذیه، مراقبت بیماران روانی ، بهداشت مدارس، و سایر خدمات سلامت در این مکان ارئه خواهد شد.18-15-142

خبر؛ منیر تقی زاده

 

 


١٣:٠٩ - چهارشنبه ٢ دی ١٣٩٤    /    شماره : ١١٧٣٤    /    تعداد نمایش : ٣٦٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج