چاپ        ارسال به دوست

مدیر شبکه بهداشت و درمان چرام خبر داد؛

همایش تبیین سیاست های کلی جمعیتی در شهرستان چرام برگزار شد+عکس

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

مدیر شبکه بهداشت و درمان چرام از برگزاری همایش تبیین سیاست های کلی جمعیتی در شهرستان چرام خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ مهندس مسعود احتشامی افزود:  همایش تبیین سیاست های کلی جمعیت در راستای ارتقای نرخ باروری مبتنی بر سلامت مادر و کودک با حضور مدیران و مسئولین شهرستان چرام برگزار شد.

وی تاکید کرد: همایش تبیین سیاست های کلی جمعیت در راستای ارتقای نرخ باروری مبتنی بر سلامت مادر و کودک جزء اولین تلاش ها و اقدام ها در زمینه تحقق سیاست های کلی جمعیت ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب بوده و باید اینگونه همایش ها در آینده با جدیت بیشتری در  شهرستان تداوم یابد.

مهندس احتشامی هدف از برگزاری این همایش را تبیین سیاستی های ابلاغی جمعیت، اطلاع رسانی در خصوص ابعاد مختلف عوامل تاثیر گذار بر جمعیت، تبیین عوامل موثر بر سلامت مادر و کودک و جلب همکارهای بین بخشی عنوان نمود.

همچنین در ادامه این همایش دکتر کورش داوری؛ جامعه شناس و استاد دانشگاه گفت:  نرخ رشد منفی، افزایش پیری و کاهش جمعیت جوان مهمترین آثار سوء کاهش جمعیت در کشور است.

وی با اشاره به اینکه کاهش جمعیت کشور بحران زا بوده و مشکلاتی را در آینده ایجاد می کند، افزود: ابلاغ سیاست های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری نیز در راستای جلوگیری از بروز چنین مسائل و معضلاتی است.

دکتر داوری با بیان اینکه آسیب ها و چالش های کاهش جمعیت برای قشرهای مختلف مردم استان تبیین شده و اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و تشویق های لازم نیز در زمینه کاهش سن ازدواج و ترویج ازدواج آسان نیز باید در استان انجام شود


داوری اظهارداشت: دانشگاه ها، مراکز آموزشی، رسانه ها، تریبون های نماز جمعه و نهادهای فرهنگی  از ظرفیت های مهم برای آگاهی بخشی در زمینه سیاست های کلی جمعیت ابلاغی از سوی رهبر انقلاب و اهمیت تحقق آن مهم هستند. 
وی عنوان کرد: عمده ترین دلایل کاهش نرخ رشد جمعیت در کشور و استان ما، افزایش سن ازدواج، افزایش میزان اشتغال و سطح تحصیلات زنان، مشکلات اقتصادی و معیشتی خانواده ها و افزایش ناباروری است.
دکتر داوری در پایان ازدواج به موقع و آسان را در افزایش نرخ رشد جمعیت کشور و  شهرستان های کهگیلویه بزرگ موثر دانست و ابراز داشت: نشاط، پویایی، تحرک و پیشرفت هر کشور به وجود جمعیت جوان و فعال آن بستگی دارد.18-15-142

خبر؛ منیر تقی زاده١٩:٢٩ - چهارشنبه ١٩ اسفند ١٣٩٤    /    شماره : ١٢١٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٥٨١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج