چاپ        ارسال به دوست

غربالگری کرونایی ۲۲ هزار نفر توسط مراقبین سلامت و بهورزان شهرستان لنده

سرپرست شبکه بهداشت و درمان لنده از اتمام غربالگری جمعیت لنده از لحاظ کوید19(کرونا ویروس) توسط مراقبین سلامت و بهورزان لنده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده ؛ به مدت یک هفته و باتلاش شبانه روزی مراقبین سلامت و بهورزان جمعیت شهرستان لنده از لحاظ کرونا ویروس غربال و آموزش های لازم ارائه شد.

مهندس نورمحمد نعمتی سرپرست شبکه بهداشت و درمان لنده در این خصوص اظهار داشت: به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، غربالگری کوید 19 از تاریخ ۲۳ اسفند تا ۲۹ اسفند توسط مراقبین سلامت و بهورزان به صورت تلفنی انجام شد و بهورزان با شماره تلفن 4030 جمعیت تحت پوشش خود را ارزیابی و آموزش دادند.

وی افزود: علائم مورد نظر شامل تب و لرز،گلو درد،نفس تنگی و سرفه خشک از همشهریان سوال و در صورت علائم ارجاع به مرکز خدمات جامع سلامت لنده و مس از بررسی اولیه در صورت تشخیص پزشک به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت منتقل می شوند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده با بیان اینکه ۹۸ درصد ار جمعیت لنده در این طرح غربال شده اند گفت: هدف از راه‌اندازی این سامانه، تشخیص زودهنگام و تسریع در روند درمان بیماران احتمالی است و افراد از طریق پیامک هوشمند سامانه از وضعیت خود مطلع می شوند.


١٩:٥٩ - جمعه ١ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٢٧١٨١    /    تعداد نمایش : ٤٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج