چاپ        ارسال به دوست

ویروس کرونا به هیچ عنوان از طریق خون ‌و‌فرآورده های خونی منتقل نمی شود

مسئول اکیپ اعزامی سازمان انتقال خون به دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد: ویروس کرونا به هیچ عنوان از خون و فرآورده های خونی منتقل نمی شود.

به گزارش وب دا؛ اسماعیل جعفری؛ مسئول اکیپ اعزامی سازمان انتقال خون به دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و ایجاد شرایط قرنطینه خانگی وکاهش مراجعات مردم،  با کمبود خون و فرآورده های خونی مواجه شدیم.

 وی تصریح کرد:  بر اساس قوانین ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا، تمام پروتکل های بهداشتی برای انتقال خون رعایت می شود و ما به مردم این اطمینان را می دهیم که هیچ مشکل و خطری آنها را برای  اه‍دای خون تهدید نمی نماید.

جعفری تاکید کرد: باید بگوییم ویروس کرونا به هیچ عنوان از خون و فرآورده‌های خونی منتقل نمی‌شود و برای اهدا کنندگان و گیرندگان خون مشکلی به وجود نمی آید. 

وی اظهار کرد: پزشک حاضر سازمان انتقال خون تمام شرایط جسمانی اهدا کنندگان و سوابق بیماری ایشان را بررسی می نماید تا برای اهدای خون ، اطمینان حاصل شود.

مسئول اکیپ اعزامی سازمان انتقال خون خاطر نشان کرد: با توجه به وجود بیماران تالاسمی، هموفیلی و انجام اعمال جراحی در مراکز درمانی .نیاز به خون در تمام طول سال احساس می شود، لذا از مردم تقاضا داریم افرادی که شرایط جسمانی خوبی دارند خون خود را اهدا نمایند تا جان بیماران نیازمند حفظ شود‌‌.


١٣:٠١ - پنج شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٢٧٦٣٣    /    تعداد نمایش : ٤٣٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج