چاپ        ارسال به دوست

نکات بهداشتی در خصوص امنیت کارشناسان نمونه بردار شبکه های بهداشتی استان

مدیر ازمایشگاه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مواردی را در خصوص امنیت کارشناسان نمونه بردار شبکه های بهداشتی استان و کارشناسان اداره نظارت عنوان کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان؛ امیر پیکر ابراز داشت: همانگونه که استحضار دارید با توجه به شیوع بیماری ویروسی کرونا در کشور و الزام کنترل و پایش فراورده های غذایی، اشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مواردی باید را در هنگام نمونه برداری و ارسال نمونه رعایت شود.

وی عنوان کرد: نمونه ای که ارسال می گردد باید با اطلاعات کافی همراه باشد تا مشخص شود به چه منظوری و در چه زمان و مکانی اماده شده است، سطح بیرونی ظرف نمونه باید با ماده گندزدایی مناسب یا پد الکلی 70 درصد ضدعفونی شود.

پیکر تصریح کرد: باید محفظه حاوی نمونه ها جهت جلوگیری از هر گونه آلودگی احتمالی در محفظه دومی قرار گرفته و با توجه به سطح ایمنی و محدودیت دسترسی تا زمان ارسال نمونه نگهداری شود.

مدیر ازمایشگاه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تقاضا می شود جهت جلوگیری از انتشار الودگی ویروسی از بکارگیری وسایل نقلیه عمومی جهت هرگونه نمونه برداری از سطح عرضه و یا ارسال به آزمایشگاه اجتناب شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: استفاده از وسایل حفاظت فردی، دستکش و ماسک و رعایت فاصله حداقل دو متر در هنگام تحویل نمونه به کارشناس ازمایشگاه الزامی است.

 


١٢:١٦ - پنج شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٢٧٨٩٣    /    تعداد نمایش : ٦٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج