چاپ        ارسال به دوست

کمیته دانشگاهی کنترل کووید 19 در یاسوج برگزار شد/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اجرا و رعایت پروتکل های بهداشتی با شدت بیشتر در ادارات تا مکان های تاریخی و توریستی الزامی است

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه بویراحمد، گفت: در برخی از شهرستان های استان که احساس کردیم شیوع بیماری کووید 19 روند افزایشی داشتیم، با از روش های علمی و دقیق در راستای کنترل و از روش بیماریابی  فعال استفاده کردیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر پرویز یزدان پناه افزود: از آنجا که بخشی از شیوه زندگی و ارتباطات استان ما با خوزستان در خیلی از مناسبت ها تفاوت چندانی ندارد، بنابراین لازم هست هم استانی های ما در نحوه آداب و معاشرت با این استان همجوار حتی امکان  دید و بازدید ها را کاهش بدهند.

وی تصریح کرد: در این ایام با توجه به برداشت محصولات کشاورزی در استان های همجوار گرمسیری لازم هست هم خریداران و هم خرده فروشان رعایت پروتکل هی بهداشتی را جدی بگیرند.

دکتر یزدان پناه با بیان اینکه در هفته اخیر شاهد پیک بالارونده افزایش مبتلایان به کرونا ویرویس بودیم، گفت:  خوشبختانه در استان ما مدیریت خوبی تاکنون صورت گرفته علی رغم اینکه شهرستان بهمئی در قلب خوزستان قرار دارد، همکاری مردم تحسین برانگیز است اما هشدار میدهم مردم باید هوشیارتر فرزندان خود را در حوزه بهداشت و درمان یاری کنند، هرگونه اعلام کاهش آمار را دلیل بر بی خیالی ترجیح داده نشود.

وی با اشاره به اینکه در استان ما قبل از شعله ور  شدن آتش کووید19  در تمام استان با یک همدلی و مدیریت هوشمندانه به همت تمامی نیروهای درگیر  بصورت شبانه روز توانستیم آتش را خاموش کنیم، اما در برخی از مکانها  یا شهر ستان ها تاکتیک های علمی برای رسیدن به هدف مطلوب و ایده آل لازم است.

مقام ارشد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت:  در مرحله اول اعلام عمومی بیماری، مرحله دوم مراحل محدویت ها و مرحله سوم اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند بود که در حال حاضر نیز در مرحله مهار بیماری کرونا هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه بویر احمد، یادآور شد: اجرای برنامه های اپیدمیولوژی با مدیریت دقیق و نگاه علمی همراه با راهکاری تاثیر گذار تاکنون به نتایج خوبی دست یافتیم، اما با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا در کشور مبنی بر بازگشایی مکان های تفریحی اقامتی و زیارتی لازم است دستورالعمل های بهداشتی و آمادگی نحوه بیماریابی تا نمونه گیری از افراد مشکوک را با سرعت و دقت بیشتر دنبال شود.

دکتر یزدان پناه در پایان خاطر نشان کرد: ما تابع مقررات و دستورات ستاد ملی مبارزه کرونا در کشورهستیم، از تاریخ اعلام بازگشایی مکان های پرتردد و ممنوعه تا بعد از تعطیلات عید فطر و حضور کلیه کارکنان ادارات از تاریخ اعلام شده یعنی دهم خردادماه بصورت کامل لازم است تمامی ارادرات باید رعایت دستورلعمل های بهداشتی را با شدت بیشتر اجرایی کرده چرا که ما باید در حال حاضر  می بایست با کرونا زندگی کنیم.

بر پایه این خبر: دکتر محمد مهدی بانشی رئیس مرکز بهداشت استان ضمن ارائه گزارش از نحوه بیماریابی، نمونه گیری، غربالگری و نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی با پروتکل های جدید در این نشست توضیحات لازم را ارائه داد.

به گزارش وب دا: کمیته استانی کوووید19  با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، معاون بهداشتی، دکتر سید علی موسوی زاده متخصص اپید میولوژی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پژشکی  یاسوج ضمن ارائه گزارش و بیان محاسبات دقیق بر اساس محاسبات نموداری و تحلیل علمی برای آینده  مبارزه با روند کاهشی مبتلایان درگیر کرونا و سایر اعضای مرتبط در سالن اجلاس این معاونت برگزارشد.

ارسال خبر/ سید حسین رازیان

 


٢٣:٠٠ - شنبه ٣ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٢٧٩٨٩    /    تعداد نمایش : ٦٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج