چاپ        ارسال به دوست

قدردانی فرمانده سپاه فتح استان از معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان

سرتیپ دوم پاسدار حمید خرمدل؛ فرمانده سپاه فتح استان از تلاش های این معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان و همکاران آن در تولید، توزیع و نظارت بر فراورده های بهداشتی قدردانی نمود.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ معاون غذا و دارو دانشگاه گفت: در روزهای اول ورود ویروس کووید کشور و استان، سعی در بر طرف کردن نیازها در حوزه های بهداشت و درمان نمودیم.

دکتر امام بخش قائدی افزود: در استان یک کارخانه تولید الکل و یک کارخانه تولید فراورده های آرایشی بهداشتی داشتیم که این شرکت فراورده های آرایشی را موظف به تولید ژل ضدعفونی کننده کردیم و خوشبختانه توانستیم در مرحله اول بیماری 100 هزار عدد ژل ضد عفونی بزرگ و کوچک تولید و توزیع نماییم.

وی ادامه داد: در خصوص کارخانه الکل نیز با راه اندازی مجدد آن توانستیم بیش از 150 هزار لیتر تولید و در سطح، بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و دارخانه های استان توزیع نماییم.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در خصوص ماسک اما متاسفانه دچار مشکلات زیادی بودیم زیرا هیچگونه کارخانه تولید ماسکی در استان وجود نداشت و با درخواست هایی که از از استان های همجوار داشتیم آنها یا تولید نداشتند یا اگر تولیدی داشتند فقط جوابگوی نیاز خود آن استان بود در نتیجه به دنبال راه کار جدیدی برای رفع این مشکل بودیم.

وی ابراز داشت: خوشبختانه در این برهه حساس بسیج سازندگی سپاه استان اعلام آمادگی جهت تولید ماسک نمود که طی چند جلسه هماهنگی های لازم صورت پذیرفت و با تولید انبوه ماسک، استریل کردن آنها در بیمارستان ها و توزیع در بازار، بخش عمده ای از مشکلات ما برطرف شد.

دکتر قائدی با بیان اینکه تولید و توزیع این ماسک ها با نظارت معاونت غذا و دارو بود، ابراز داشت: با تلاش مجموعه بهداشت و درمان و همکاری بسیار خوب بسیج سپاه فتح و سایر نهادها توانسیتم در مرحله اول بیماری کووید 19 کمترین آسیب و واگیری را در استان داشته باشیم.

 Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


١١:١٥ - شنبه ٢١ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨٣٧٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج