چاپ        ارسال به دوست

وب کنفرانس استانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با مدیران شبکه های بهداشت هشت شهرستان استان برگزار شد


 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در نشست وبیناری با مدیران شبکه های بهداشت هشت شهرستان استان: تاکید بر نقش تعاملی ومشارکتی این معاونت بعنوان معاونت بهداشتی مرکز استان با شهرستان های استان به منظور توسعه سلامت و خدمت رسانی مطلوب به مردم گام برداشته می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه بویراحمد، دکتر محمد مهدی بانشی، در نشست وب کنفرانس به برخی از چالشهای موجود، و از آنجا که همه ما در نظام سلامت هدفی مشترک داریم وآن تامین سلامت مردم داریم چرا که که لازمه ساماندهی وضعیت سلامت وارتقای شاخصهای سلامت، نیازمند  همدلی ، مشارکت وتعامل همه دست اندرکاران عرصه سلامت وجلب مشارکت مردمی یا هر خانواده یک مراقب سلامت باشد.

وی تصریح کرد: از آنجا که تمامی جمعیت روستایی تحت پوشش قرار گرفته و در سال های اخیر  جمعیت شهری بر اساس خدمت انجام شده پرداخت ها صورت می گرفت، اما امسال علاوه بر خدمت جمعیت فعال بر اساس خدمت ملاک قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه نحوه مدیریت آزمایشگاه ها از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: تمام نمونه های آزمایشگاهی کووید19 در سامانه الکترونیکی ثبت چرا که تصمیم گیری اپیدمی کرونا بر اساس نتایج خروجی از آزمایشگاه نتیجه گیری می شود.

دکتر بانشی، گفت: اولویت پرداخت در شبکه ها به نیروهای که مستقیما با مراجعه کنندگان ارتباط دارند، در برنامه ریزی قرار بگیرد.

عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج،گفت: کلیه کمبودهای مراکز 16ساعته منتخب کووید19 خریداری شده و از هفته آینده تجهیزات مورد نیاز به شهرستان ها ارسال می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، عنوان کرد: مدیران و معاونین شبکه های بهداشت هشت شهرستان استان با مشارکت بیشتر رسانه های مختلف محلی فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شفاف در راستای کنترل کووید19 و آگاهی بخشی به عموم مردم بر رعایت مطلوب تر پروتکل های بهداشتی اقدامات مؤثر تری انجام دهند.

رئیس مرکز بهداشت استان با بیان این مطلب،  که همدلی وتعامل مهمترین عامل  توسعه زیرساختهای سلامت استان است.

 دکتر بانشی گفت: مرکز بهداشت استان بعنوان بزرگترین معاونت دانشگاه علوم پزشکی استان به منظور پیشبرد اهداف سلامت آماده تعامل و مشارکت همه همکاران از بهورز تا مراقب سلامت و پزشکان می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سلامت مرز نمی شناسد و با توجه به موقعیت  استان و تنوع آب هوایی همچنین شرایط خاص ویروس منحوس کرونا با استفاده از ظرفیت های موجود و برنامه های مشترک در مسیر کنترل پیشگیری از بیماریها وتوسعه سلامت استان گام برداریم.


١٣:٠٥ - جمعه ٢٨ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٢٩٠٧٧    /    تعداد نمایش : ٥٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج