چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد اعلام کرد؛

رضایت مسئولان وزارتی از روند اجرای طرح‌های پزشک خانواده و حاشیه‌ی شهرها در استان

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد، ارزیابی مسئولان وزارتی را در بازدید از روند اجرای طرح‌های پزشک خانواده و حاشیه‌ی شهرها در این استان، خوب و رضایت‌بخش اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، سید رشید غفاری با اشاره به بازدید تعدادی از مسئولان کشوری از مراکز بهداشتی درمانی، سلامت جامعه و پایگاه سلامت در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: پس از بازدیدهای محیطی مدیر گروه مدیریت پزشک خانواده‌ی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گزارش این بازدید توسط تیم ملی پایش و ارزشیابی، ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه روند اجرای طرح‌های پزشک خانواده و حاشیه‌ی شهرها در استان مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت، افزود: خوشبختانه در مجموع نتایج و گزارشات مسئولان وزارتی رضایت‌بخش بوده و از واحدهای مختلف استانی نیز تقدیر شد.

غفاری یادآور شد: در این بازدید نحوه‌ ارائه خدمات در این حوزه از جمله تجهیزات و کیفیت ارائه‌ی خدمات، استفاده از پرونده سلامت، ویزیت بیماران با بیمه‌ی روستایی مراکز بهداشتی درمانی، استقرار به‌موقع نیروها و تجهیزات در برنامه‌ی حاشیه‌ی شهرها مورد رضایت واقع شد.

رئیس مرکز بهداشت استان اضافه کرد: همچنین از تعامل خوب اداره بیمه سلامت استان با حوزه‌ی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی به جهت تخصیص به‌موقع اعتبارات تقدیر شد.

غفاری در پایان یادآور شد: پس از ارائه‌ی گزارش نتایج بازدید مسئولان وزارتی، پیشنهاداتی نیز ارائه شد که در ادامه توسط معاونت بهداشتی به اجرا در خواهد آمد.

 

گفتنی است طرح حاشیه‌ی شهرها، از جمله طرح‌های مهم طرح تحول نظام سلامت در حوزه‌ی بهداشت است که اجرای آن از سوم اردیبهشت‌ماه سال جاری با حضور معاون رئیس‌جمهور در یاسوج، آغاز شد.

برپایه این گزارش؛ در این طرح، کارشناسان متعددی در 6 مرکز سلامت جامعه و 21 پایگاه سلامت مستقر در مناطق حاشیه‌نشین سه شهر یاسوج، گچساران و دهدشت، به‌صورت فعال (اکتیو) خدمات بهداشتی مختلفی به جمعیت 165هزار نفری تحت پوشش این طرح، ارائه می‌کنند.

طرح پزشک خانواده نیز از سال‌های گذشته در 44 مرکز بهداشتی درمانی روستایی و 19 مرکز در شهرهای زیر 20 هزار نفر به اجرا درآمده است.

 

 

 


٠٧:٤٧ - دوشنبه ٨ تير ١٣٩٤    /    شماره : ١٠٥٠١    /    تعداد نمایش : ٤٦٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج