چاپ        ارسال به دوست

نماينده مردم شهرستانهاي بويراحمد و دنا در مجلس شوراي اسلامي:

با تحول در نظام سلامت و بهداشت، اصل پيشگيري مورد توجه واقع مي شود/ تمام زيرساخت ها در حوزه خانه بهداشت در شهرستان بويراحمد در سال جاري تكميل خواهد شد

نماينده مردم شهرستانهاي بويراحمد و دنا در مجلس شوراي اسلامي در جمع پزشكان، ماماها، مسئولين مراكز بهداشتي و درماني و مسئولين واحدهاي ستادي مركز بهداشت بويراحمد، گفت: با تحول در نظام سلامت و بهداشت، اصل پيشگيري مورد توجه واقع مي شود.

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت بويراحمد،غلام محمد زارعی در جلسه گروه مديران مركز بهداشت بويراحمد كه با محوريت طرح تحول سلامت و برنامه پزشك خانواده برگزار شد، اظهار داشت: متحول شدن نظام سلامت، يكي از آرزوهاي ما بود كه به لطف خدا و با تدبير دولت تدبير و اميد و حمايت مجلس شوراي اسلامي، هدفمندي يارانه ها به سمت ايجاد تحول در نظام سلامت، ميل پيدا كرد.

وي افزود: طرح تحول سلامت يك برنامه كشوري است و اساساً يك فرصت طلايي براي مناطق محروم كشور، به شمار مي رود.


نماينده مردم شهرستان هاي بويراحمد و دنا، تصريح كرد: چنانچه به مقوله پيشگيري بهتر از درمان، بيش از پيش اهميت دهيم، بار مراجعه به بيمارستانها و مراكز درماني كاهش نموده و در نتيجه هزينه درمان در سبدخانوار، كاهش مي يابد.


تمام زيرساخت ها در حوزه خانه بهداشت در شهرستان بويراحمد در سال جاري تكميل خواهد شد

حاج زارعي با بيان اينكه در طول امسال، تمام زيرساخت ها در حوزه خانه بهداشت در شهرستان بويراحمد تكميل خواهد شد، افزود: با بودجه اي كه امسال جهت سلامت در نظر گرفته شده، اميدواريم در سال آينده شاهد افتتاح بيمارستان 200 تختخوابي ياسوج به عنوان يك بيمارستان مركزي باشيم.

وي در جمع پزشكان حاضر در سالن، ادامه داد: در اويل انقلاب با پزشكان كشورهاي خارجي مواجه بوديم  كه با فرهنگ و لهجه ما آشنايي نداشته و همچنين انگيزه اي نيز براي خدمت در مناطق محروم نداشته اند.

 زارعي ادامه داد: خوشحاليم كه امروز در ميان جمعي هستيم كه با انگيزه و تعهد بسيار بالا و با فرهنگ مشترك، يك هدف مشترك را تعقيب مي كنيم.

به ازاي هر 12 هزار و 500 نفر، يك مركز بهداشتي درماني در حاشيه شهرها ايجاد خواهد شد

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كهگيلويه و بويراحمد نيز در جمع حاضرين در جلسه، گفت: تحول سلامت، يكي از مشكلاتي بود كه در سال هاي گذشته بهداشت و درمان با آن دست و پنجه نرم مي كرد.

سيدرشيد غفاري با بيان اينكه سلامت مقوله اي گريز ناپذير است، افزود: مسئولين وزارت بهداشت توانستند با كوشش بسيار، مقوله سلامت را جزء اولويت هاي اول تا پنجم برنامه هاي كشوري قرار دهند.

 وي تصريح كرد: فاز اول تحول سلامت از درمان شروع شد زيرا بيشتر مشكلات مردم در حال حاضر به درمان برمي گردد.

وي افزايش سرانه را يكي ديگر از مزاياي طرح تحول سلامت خواند و افزود: با اجراي اين طرح، ميانگين سرانه استان حدود 900 هزار ريال خواهد شد كه در تكميل شدن مراكز بهداشتي و خانه هاي بهداشت، افزايش حقوق پزشك و ماما و همچنين تكميل شدن تجهيزات مراكز بهداشتي درماني، مؤثر خواهد بود.

بر پايه اين خبر، جلسه گروه مديران مركز بهداشت بويراحمد با محوريت طرح تحول سلامت و برنامه پزشك خانواده با شركت بيش از 70 نفر از مسئولين، پزشكان و ماماهاي مراكز بهداشتي درماني شهرستان بويراحمد در سالن اجتماعات اداره كل پست استان، برگزار گرديد.7-15-142


١٤:٠١ - چهارشنبه ١١ تير ١٣٩٣    /    شماره : ٧٨٦٨    /    تعداد نمایش : ١٠١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج