چاپ        ارسال به دوست

سرپرست بیمارستان شهید بهشتی یاسوج مطرح کرد؛

تشریح عملکرد بیمارستان شهید بهشتی یاسوج/ اقدامات صورت گرفته در بیمارستان شهید بهشتی

سرپریت بیمارستان شهید بهشتی کهگیلویه و بویراحمد به تشریح  عملکرد این مجموعه از ابتدای طرح تحول نظام سلامت تاکنون پرداخت و گفت: این طرح در این مجموعه با موفقیت آغاز شد و با رضایت مراجعین همراه بوده است و نتایج قابل قبولی طی مدت 9 ماه از آن استنتاج شده که با پیشرفت طرح و پایش آن، نقاط ضعف شناسایی و رفع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر سید ذاکر سیدی نژاد با اشاره به اینکه این بیمارستان بار مراجعه زیادی، افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت در 9 ماه گذشته در این بیمارستان را رو به پیشرفت و مهمترین آزمون این طرح سربلندی خدمت گذاران و خادمان خود در بیمارستان بوده است.

سعیدی نژاد اظهار داشت: تلاش، همدلی، نظارت و استفاده از همه ظرفیت‌های علمی و پشتیبانی در جهت اجرای هر چه بیشتر مفاد طرح تحول نظام سلامت در مراكز درمانی، آینده‌ای روشن برای این طرح می‌سازد.

مهمترین شاخصه این بیمارستان؛ ارتقاء و کیفیت خدمات مطلوب به بیماران

وی ارتقاء و کیفیت خدمات مطلوب به بیماران و رضایت مراجعین بیمارستانی را، از مهمترین شاخصه‌های این بیمارستان در راستای طرح تحول نظام سلامت دانست.

سرپرست بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، با اشاره به اینکه روند رو به جلوی این تحول عظیم و مردمی که تاکنون رضایت بیشتر مراجعه‌کنندگان و کارکنان مراکز درمانی دولتی را به همراه داشته، نقاط ضعفی نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند.

دکتر سیدی نژاد عدم تامین نیروی انسانی کافی، امکان کاهش کیفیت خدما‌ت دهی به طبع افزایش محسوس ورودی مراجعان به مراکز درمانی، برنامه ریزی برای ایجاد رضایتمندی بیشتر در کادر بیمارستان به ویژه از طریق اصلاح عدالت مدارانه پرداخت‌ها و تسهیلات رفاهی و پیش بینی و برنامه ریزی برای سیستم ارجاع در سطوح مختلف را از جمله این نقاظ ضعف دانست.

وی ادامه داد: روند طرح تحول سلامت در بیمارستان شهید بهشتی به این گونه بوده که از ابتدای شروع برنامه تحول تاکنون تمامی مسئولان این مرکز  ازجمله کادر مدیریتی به نحو مطلوب و با تمام توان در اجرای آن همت داشته و تمام سعی خود را مصرف این طرح عظیم کردند.

اقدامات صورت گرفته در بیمارستان شهید بهشتی

دکتر سیدی نژاد به مهمترین اقدامات صورت گرفته در راستای طرح تحول نظام سلامت اشاره و تصریح کرد: بازسازی، تجهیز و راه اندازی ساختمان اقامتگاه پزشکان متخصصین مقیم، هرس و زیبا سازی درختان و فضای سبز، توسعه فضای پارکینگ، آسفالت محوطه بیمارستان با همکاری شهرداری و شورای شهر از جمله این اقدامات است.

وی ادامه داد: زیبا سازی محوطه و حذف نقاط اضافی در بیمارستان، تعمیر سرویس بهداشتی و تعویض کانال فاضلاب بخش عفونی، ساخت یک دستگاه سرویس بهداشتی جدید برای بخش عفونی، تفکیک بخش های عفونی و نرولوژی از همدیگر، توسعه مخزن بایگانی اسناد پزشکی، رنگ آمیزی ساختمان بایگانی اسناد پزشکی و بهبود کیفیت، تفکیک واحد بهبود کیفیت و استقرار آن در واحد بایگانی اسناد پزشکی است.

تعمیر و بهسازی بخش‌های مختلف بیمارستان

دکتر سیدی نژاد از دیگر اقدامات را، تعمیرات و بهسازی اساسی بخش داخلی، عیب یابی، تخریب، تعویض و بازسازی بخش عمده شبکه اصلی آب گرم بیمارستان، تقویت شبکه آب رسانی بیمارستان از طریق لوله کشی جدید جهت پیشگیری از قطعی آب، ساخت انبار به متراژ 35 متر مربع برای بخش دیالیز، بازسازی و راه اندازی استخر محوطه و بهسازی و بازسازی رمپ‌ها و پله‌های بخش‌های رادیولوژی، داخلی، سوختگی، ICU2 و ساختمان مرکزی بخش‌های جراحی، عنوان کرد.

اخذ مجوز برای بهبود فضای فیزیکی اورژانس!

این مسئول اضافه کرد: تعویض و ارتقاء سیستم روشنایی کلیه بخش های بالینی، اخذ مجوز بهسازی و اصلاح فضای فیزیکی بخش اورژانس و طراحی و تصویب نقشه آن، ساخت و نصب تابلوی سر درب بیمارستان، ساخت و نصب تابلوی تبلیغاتی روان، اخذ مجوز ، طراحی و تصویب نقشه جهت توسعه فضای فیزیکی آزمایشگاه (در حال ساخت) از دیگر کارهای انجام شده در این بیمارستان است.

وی، اخذ مجوز، طراحی و تصویب نقشه ساخت محل نگهداری پسماندهای بیمارستان، افتتاح مجموعه اقامتگاه همراه بیمار، نماز خانه و سرویس‌های بهداشتی، تعویض درب‌های فلزی ورودی بخش ها با درب های ریموت دار و سکوریت، زیبا سازی فضای بخش ها با رنگ آمیزی و ایجاد سقف کاذب، لکه گیری و رنگ آمیزی راه روهای ساختمان مرکزی از جمله اقدامات انجام شده در این راستا نام برد.

تعمیر و بهسازی راهرو‌های بخش‌های مختلف

سرپرست بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، از دیگر کارهای انجام شده را تعمیر و بهسازی اساسی راهرو مشترک اتاق عمل ، ICU2 و سوختگی، تعمیرات اساسی و بهسازی و استاندارد نمودن بخش سوختگی، تعمیر و بهسازی بخش سنگ شکن، تعمیر، بازسازی و تجهیز اتاق عمل شماره 6،  مستقل نمودن داروخانه اتاق عمل و تعیین پرسنل مربوطه، نصب 3عدد تهویه در بخش اتاق عمل، ساخت و نصب درب های فلزی 6 عدد و تخریب و بازسازی رمپ بین طبقه همکف و اول ساختمان مرکزی برشمرد.

وی اضافه کرد: تعمیر و بهسازی سرویس بهداشتی و انبار بخش ICU1، تعویض و ساخت ایستگاه جدید پرستاری MDF برای بخش ها ی داخلی ، ICU1 و سوختگی،  تعمیر و تعویض کلیه شبکه فاضلاب و سرویس‌های بهداشتی بخش جراحی 1، تخریب و بازسازی کف آشپزخانه و حمام آن، خرید و تعویض تجهیزات پرسنلی مورد نیاز، عقد قرارداد با شرکت‌های تجهیزات پزشکی جهت تهیه تجهیزات و لوازم مصرفی مورد نیاز بیماران است.

دکتر سیدی نژاد اظهار داشت: با مراکز خصوصی از جمله آزمایشگاه، پاتولوژی، سونوگرافی رنگی، MRI، مطب‌های خصوصی، کلینیک‌های دولتی جهت انجام امور تشخیصی و درمانی مورد نیاز بیماران که امکان انجام در بیمارستان وجود ندارد، قرارداد عقد کردیم.

وی، تعویض و ارتقاء سیستم سرمایشی برخی از بخش از جمله سونوگرافی، رادیولوژی، سنگ شکن، سی تی اسکن، ICU1،  تعویض درب سربی اتاق رادیولوژی دیجیتال، از دیگر اقدامات صورت گرفته در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج است.

ساخت ساختمان جدید امور مالی

دکتر سیدی نژاد تصریح کرد: برگزاری کارگاه یک روزه ابولا،  انجام اعمال جراحی نوین در استان توسط متخصصین با تجربه و مجرب، ساخت ساختمان جدید امور مالی بیمارستان، ساخت 2 واحد ساختمان مجزا پسماند عفونی و غیر عفونی جنب ساختمان امحاء زباله، خرید و نصب سیستم سرمایشی و گرمایشی(اسپلیت) در اورژانس و اتاق عمل و ساخت ساختمان جدید انبار کالا جنب انبار قدیمی از مهم ترین کارهای انجام شده در راستای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج است.10-4-142

خبر: یحیی اسلام نژاد


٠٩:٢١ - چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٣    /    شماره : ٩٣١٨    /    تعداد نمایش : ١٨٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج