چاپ        ارسال به دوست

گامی دیگر در اجرای برنامه طرح تحول نظامت سلامت؛

افتتاح خانه بهداشت کریک به نمایندگی از ۶۵ خانه بهداشت در کهگیلویه و بویراحمد

همزمان با افتتاح یک هزار خانه بهداشت روستایی در سراسر کشور، خانه بهداشت روستای کریک در شهرستان دنابه نمایندگی از ۶۵ خانه بهداشت در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعی از مسئولین استانی، افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر رضا چمن در این آیین گفت: با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و استانداری کهگیلویه و بویراحمد، پروژه ساخت و تجهیز ۶۵ خانه بهداشت با موفقیت به پایان رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت یکی از برنامه های امید بخش دولت تدبیر و امید است، افزود: با همت دولت و با تلاش وزیر بهداشت،جهت گیری‌های بسیار خوبی صورت گرفت تا “سلامت” به عنوان اولویت، در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در سطح استان‌های کمتر توسعه یافته قرار دارد، اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت را همزمان با سایر دانشگاه‌های کشور شروع کردیم و خوشبختانه اکنون در ردیف دانشگاه‌های برتر قرار گرفته ایم.

دکتر چمن در ادامه با اشاره به اینکه قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت،شاهد نارضایتی گیرندگان و ارائه دهندگان خدمت در حوزه سلامت بوده ایم، یادآور شد: با اجرای این طرح رضایمتندی مطلوبی بین هر دو بخش به وجود آمده است.

بخشی از نتایج موثر طرح تحول نظام سلامت در استان

وی ضمن قدردانی از زحمات پرسنل حوزه‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی، اشاره ای به اقدامات صورت گرفته در استان داشت و گفت: کاهش هزینه پرداختی از جیب مردم، تجهیز و تعمیر بیمارستان های استان، افزایش سرانه روستایی و رفع کمبود پزشک عمومی و متخصص در استان از نتایج مؤثر طرح تحول نظام سلامت بوده است.

بهره مندی ۵۵هزار بیمار از خدمات بستری طرح تحول

قائم مقام وزیر بهداشت در استان، همچنین به مشکلات مردم در خرید اقلام دارو و هزینه‌های بیمارستان اشاره و تصریح کرد: با وجود همه مشکلات زیر ساختی، برنامه طرح تحول را خوب شروع کردیم، به طوری که ۵۵ هزار نفر در استان از خدمات بستری در این طرح تحول بهره مند شدند.

کاهش پرداختی از جیب مردم از ۴۰ درصد به ۶ و نیم درصد

وی ادامه داد: با اجرای این طرح هزینه‌های پرداختی از جیب مردم از ۴۰ درصد به ۶ و نیم درصد رسیده و همچنین دیگر نیازی به مراجعه مردم به خارج ار بیمارستان برای خرید دارو و انجام آزمایشات نیست.

دکتر چمن به کمبود پزشک عمومی و متخصص در استان،قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره نمود و گفت: با شروع این طرح دیگر کمبود پزشک عمومی در مراکز درمانی روستایی و همچنین پزشک متخصص در شهرستان‌ها احساس نمی شود، به گونه‌ای که اکنون شاهد کاهش قابل توجه مراجعات مردم به استان‌های همجوار هستیم.

 

وی در ادامه اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد تجهیزات بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها خریداری شده و برای تأمین مابقی تجهیزات، در حال رایزنی و پیگیری هستیم.


١٥:٣٢ - يکشنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٣    /    شماره : ٩٤٧٥    /    تعداد نمایش : ١٣٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج