چاپ        ارسال به دوست

با حضور نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، صورت گرفت؛

افتتاح آزمایشگاه مرکز بهداشتی درمانی چین و خانه بهداشت تنگ آلج

با حضور نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان بویراحمد و بخشدار منطقه لوداب، آزمایشگاه مرکز بهداشتی درمانی چین و خانه بهداشت تنگ آلج با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال، افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در این آیین، گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان، در بخش لوداب به تعهدات خود عمل نموده و امروز شاهد افتتاح همزمان آزمایشگاه مرکز بهداشتی درمانی چین و خانه بهداشت تنگ آلج، هستیم.

دکتر محمدرضا محمدی با بیان اینکه مردم باید طرح تحول سلامت را لمس کنند، افزود: امسال در بخش لوداب خانه های بهداشت زیرتوت، مورنا، تنگ زرد و تنگ آلج مورد بهره برداری قرار گرفتند.

وی افزود: با افتتاح آزمایشگاه مرکز بهداشتی درمانی چین، مردم این روستا می توانند با مراجعه به این آزمایشگاه از خدمات آن بهره مند شود و دیگر نیازی به پیمودن مسافت طولانی در منطقه دیگر جهت انجام آزمایش، ندارند.

دکتر محمدی با بیان اینکه این مرکز یازدهمین مرکز از مراکز بهداشتی درمانی است که واحد آزمایشگاهی در آن راه اندازی می  شود، افزود: در این آزمایشگاه  26 قلم آزمایش مانند آزمایش های دیابت، بارداری، چربی خون، آهن، HCT، MCHC، PLT، WBCو دیگر آزمایش ها انجام می گیرد.

وی یادآور شد: با اجرای طرح تحول سلامت، برای اولین بار در شهرستان بویراحمد، مشکل کمبود پزشک برطرف شد و تمام مراکز بهداشتی ور درمانی این شهرستان دارای پزشک عمومی، هستند.7-4-142

خبر: مهران قاسمی


١٣:٣٠ - شنبه ٢ اسفند ١٣٩٣    /    شماره : ٩٥٢٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج