چاپ        ارسال به دوست

در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت؛

آئین بزرگداشت روز پرستار/ تجلیل از 56 پرستار نمونه استانی و شهرستانی، شهرستان های بویراحمد و دنا

آئین بزرگداشت میلاد خاتون ولایت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار صبح امروز در سالن دکتر کنعانی دانشکده پزشکی یاسوج برگزار شد.


به گزارش روابط  عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر رضا چمن در این آیین ضمن تبریک این روز به پرستاران، گفت: رسيدگي به امور پرستاري يك اولويت است و هر آنچه در اختيار دانشگاه باشد براي گروه پرستاري انجام می شود.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در توصيف اهميت جايگاه پرستاري گفت: محيط دانشگاه تابع تعهد و رفتار حرفه‌اي است، هركسي كه با بيمار و همراه او سروكار دارد بدون تعهد نمي‌تواند بهترين خدمت را ارائه كند، بدون حس نوع‌دوستي، درست‌كاري و وظيفه‌شناسي نمي‌توان به‌درستي كارها را انجام داد. 


دکتر چمن  همچنین اشاره ای  به برنامه طرح تحول نظام سلامت در استان داشت و  گفت: در گذشته در بخش دولتي به دليل كمبود منابع و اعتبارات، كيفيت خدمات با مشكل مواجه شده بود و رضايتمندي حاصل نشده بود بنابراین، مجموعه بهداشت و درمان نيازمند تحرك و نفس تازه اي بود به گونه اي كه هم ارائه دهندگان و هم دريافت كنندگان خدمات از نحوه ارائه آن رضايت داشته باشند.

وی ادامه داد: بنابراین دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت دست به تحولی عظیمی زد به طوری که قبل از اجراي اين طرح قريب به 40 تا 50 درصد از اين هزينه ها از جيب مردم پرداخت مي شد؛ اما هم اکنون این هزینه به 6 تا 7 درصد رسیده است .

دکتر چمن با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت، یکی از برنامه های جدی دولت تدبیر امید است، از پرستاران و متولیان سلامت خواست تا  با سعه صدر و صبوري گام های بعدی در اجراي هرچه بهتر و موفق اين طرح را برداشته تا به نتایج مطلوب دست یابند.

وی کاهش پرداخت از جیب مردم، ارتقاء هتلینگ، استقرار پزشكان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان ها و کلینیک ها، بهبود فضای فیزیکی و تجهیزات را از جمله اقدامات صورت گرفته در طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه های طرح تحول نظام سلامت اجرای تعرفه خدمات پزشکی براساس کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت بوده که این مهم برای خدمات پرستاری نیز در دستور کار وزرات قرار گرفته است.

اهمیت و جایگاه پرستار در دین اسلام

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در این آیین نیز  با اشاره به جایگاه و منزلت پرستار در دین اسلام، اظهار داشت: جایگاه پرستار در اسلام و دین، جایگاه بسیار رفیعی بوده به طوری که بخشی از آیات قرآن کریم و روایات ائمه معصومین (ع) به دلسوزی، مراقبت از همدیگر و حل مشکلات یگدیگر مربوط می‌شود.

غلام محمد زارع  افزود: همچنین روایاتی داریم در نشان دادن مقام پرستار و اینکه مراقبت از بیمار در نزد خداوند متعال پاداش بسیار دارد به طوری که جایگاه پرستاری با توجه به آیات و روایات بسیار رفیع بیان شده است.

وی با اشاره به اینکه پرستاران فرشتگان نجات بیماران در زمین  هستند افزود: پرستاران کسانی هستند که در آخرت در محضر خدای خویش روسفید خواهند بود.

برپایه این گزارش؛ آیین  بزرگداشت میلاد خاتون ولایت و روز پرستار صبح امروز با حضور نماینده مردم بویر احمد و دنا در مجلس، رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه، پرستاران نمونه و دانشجویان پرستاری در سالن دکتر کنعانی دانشکده پزشکی یاسوج برگزار و در پایان از 56 پرستار نمونه استانی و شهرستانی بویراحمد و دنا تجلیل و تقدیر  بعمل آمد.15-142١٤:٥٧ - چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٣    /    شماره : ٩٥٥٨    /    تعداد نمایش : ٣٧٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج