چاپ        ارسال به دوست

در10 ماهه اجراي طرح تحول نظام سلامت دركهگيلويه وبويراحمد صورت گرفت؛

بهره مندي 66 هزار بيمار از خدمات بستري طرح تحول نظام سلامت/ کاهش 5/6درصدی زایمان سزارین در استان با اجرای طرح

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي كهگيلويه وبويراحمد گفت: از ابتداي طرح تحول نظام سلامت 66 هزار نفر از خدمات بستري در بيمارستان هاي استان بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي ياسوج؛ دكتر پرويز يزدان پناه در نشست خبري امروز(سه شنبه) با اصحاب رسانه  که با هدف بیان آخرین دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در استان برگزار شده بود، افزود: طرح تحول نظام سلامت يكي از خدمات و دستاوردهای قابل تقدیر دولت تدبير اميد بوده که تاکنون رضایت همگانی را به همراه داشته است.


وي با اشاره به گذشت10 ماه از اجراي اين طرح، اظهار داشت:تاکنون بالغ بر 66هزار بیمار در بیمارستان های دولتی استان بستری شده و ازخدمات این طرح استفاده نموده اند.

وی كاهش پرداخت از جيب مردم، ارتقاء هتلينگ، ارتقاء برنامه كيفيت ويزيت، استفاده از پزشكان متخصص به صورت 24 ساعته در بيمارستان هاي استان، جذب 153 پزشك متخصص، فوق تخصص، فلوشيب، عمومي و داروساز در برنامه حمايت از ماندگاري پزشكان در مناطق محروم، رايگان نمودن زايمان طبيعي از جمله برنامه هاي طرح تحول نظام سلامت بوده كه در استان ما به نحو مطلوب صورت گرفته است.

دكتر يزدان پناه با بيان اينكه يكي از موفقيت هاي طرح تحول نظام سلامت كاهش  پرداخت از جیب مردم بوده است به گونه ای که درصد این پرداخت قبل از اجرای طرح37 درصد بوده و با اجرای موفق آن هم اکنون به 5/5 درصد کاهش پیدا کرده است، تاكيد كرد: تاکنون رضایت مردمی از اجرای این طرح در استان بسیار خوب بوده است چرا که بسیاری از مردم در گذشته توان پرداخت هزینه‌های درمانی را نداشتند، اما امروز اين هزينه ها به حداقل خود رسيدند.


کاهش 5/6درصدی زایمان سزارین در استان با اجرای طرح/بالغ بر 6هزار زایمان رایگان در استان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي استان در ادامه عنوان کرد: تعداد 6هزار و 500 زایمان طبیعی رایگان در طول این مدت در بیمارستان‌های استان انجام شده که با اجرای طرح تحول زایمان به صورت سزارین‌ نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 5/6درصدی را نشان می دهد به گونه ای که این رقم در سال 92 عدد46.2درصد بوده و هم اکنون در استان به 40.6 درصد رسیده است.

وی ادامه داد: موضوع مهم دیگر مورد تاکید در طرح تحول نظام سلامت ویزیت در کلینیک های استان بوده که از این خدمات نیز 470 هزار نفر در این مدت با تعرفه دولتی استفاده نموده اند که از این تعدا 323 هزار نفر در یاسوج، 113 هزار نفر در دهدشت و 34 هزار نفر نیز در گچساران خدمات درمانی را در این کلینیک ها دریافت نموده اند.

جذب 153 پزشك متخصص دراستان

دكتر يزدان پناه يادآور شد: با جذب 153 پزشك متخصص، فوق تخصص، فلوشيپ، عمومي و داروساز در برنامه حمايت از ماندگاري پزشكان در مناطق محروم، كمبود پزشك متخصص را به حداقل رسانديم.

وي همچنين اشاره اي به استقرار پزشكان مقيم در بيمارستان هاي استان داشت و گفت: در هر شب 16 پزشك متخصص در 8 رشته تخصصي دربيمارستان هاي استان به مردم ارائه خدمت مي نمايند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي استان در ادامه با بيان اينكه بيشترين ميزان ارجاع مردم استان به استان هاي همجوار مربوط به بستري نوزادان(مراقبت های ویژه نوزادان) و جراحي قلب بوده، خاطر نشان كرد: با افزايش 28 تخت ويژه  مراقبت های ویژه نوزادان در دست اقدام است که از این تعداد 6 تخت مراقبت های ویژه نوزادان در بیمارستان امام سجاد(ع) در دهه مبارک فجر راه اندازه شده که با این کار تعداد آنان به 15 تخت ویژه افزایش یافته اند.

دکتر یزدان پناه ادامه داد: در دو هفته آینده نیز 6تخت مراقبت های ویژه نوزادان در دهدشت و 4 تخت نیز در گچساران راه اندازی و به مردم خدمت رسانی می کنند.

وی تاکید کرد: سال گذشته میزان بیماران ارجاعی به بیمارستان های استان های همجواز از هر یک هزار بیمار 30 بیمار بوده است که این رقم در سال جاری یه 11 مورد بیمار ارجاعی از هر یک هزار بیمار کاهش یافته است.

دكتر يزدان پناه همچنین اشاره اي به اجرایی شدن تعرفه های جدید درمانی از اواسط مهرماه در استان همگام با سایر نقاط کشور داشت كه با توجه به استقرار نظارت های جدی بر اساس حکم قانونی هیئت وزیران، پديده زير ميزي  در استان به صفر رسيده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي استان همچنين در پايان از بكارگيري 95 پرستار در بيمارستان هاي استان خبرداد و اظهار اميدواري كرد: اميدواريم با بكار گيري اين نيروها بتوانيم كيفيت خدمات را در سال آينده افزايش  و خدمات بهتر ي به هم استاني ها ارائه دهيم.15-142


١٤:٣٠ - سه شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٣    /    شماره : ٩٦٥٠    /    تعداد نمایش : ٤١٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج