چاپ        ارسال به دوست

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) مطرح کرد؛

عملکرد بیمارستان امام سجاد (ع) در طرح تحول نظام سلامت/ارتقای کیفیت هتلینگ در بیماستان امام سجاد (ع)

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج با بیان گزارشی از عملکرد بیمارستان امام سجاد (ع) در اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت فرصتی مناسب فراهم شد که مشکلات عدیده این بیمارستان (از لحاظ مالی، تجهیزات پزشکی، فضای فیزیکی) را برطرف نماییم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر فرزاد وفایی با اشاره به اجرای این طرح و بالا رفتن حجم کار پرسنل بیمارستان و با توجه به مشکلاتی که از قبل وجود داشت، افزود: بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت به طور کامل در این بیمارستان اجرا شده است.

وی ادامه داد: کاهش هزینه پرداختی بیماران، ارتقای کیفیت خدمات ویزیت، رایگان نمودن زایمان طبیعی، مقیم و ماندگاری پزشکان متخصص و ارتقای هتلینگ، از اقدامات انجام شده در این راستا است.

ارتقای کیفیت هتلینگ در بیماستان امام سجاد (ع)

دکتر وفایی با بیان اینکه ارتقای کیفیت هتلینگ از اولین و مهمترین کارهای انجام شده، در بیمارستان امام سجاد (ع) است، تصریح کرد: با تخصیص اعتبارات و پیگیری های مستمر مسئولین دانشگاه و بیمارستان، تمامی بخش‌های درمانی این بیمارستان را تعمیر و به میزان زیادی تجهیز نمودیم.

وی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در این راستا که در رابطه با تعمیر، تجهیز و رنگ آمیزی بخش داخلی  بیمارستان در ایام نوروز بود، افزود: بازسازی راهروها و رمپ‌ها، تعمیر آشپزخانه، سلف سرویس، نصب امکانات لازم جهت استفاده از آب خنک و آب جوش، نصب تلویزیون در تمام بخش ها، بازسازی ورودی محوطه بیمارستان و محوطه جلوی ساختمان اداری و همچنین ساماندهی درمانگاه سرپایی از جمله اقدامات انجام شده در راستای ارتقای کیفیت هتلینگ در این بیمارستان است.

افزایش کیفیت آزمایش‌های بیمارستان

دکتر وفایی با بیان اینکه با تجهیز آزمایشگاه بیمارستان و ارتقاء ۷۰ درصدی آزمایشات، دیگر نیازی به ارجاع بیمار یا همراه بیماران به خارج از بیمارستان نیست، تصریح کرد: همچنین برای تهیه لوازم مصرفی و دارو دیگر نیازی به ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان نبوده و توسط واحدهای مختلف بیمارستان، آنها را تهیه و تحویل بخش مربوطه می دهد.

 جذب سه گروه پزشک متخصص به صورت مقیم

دکتر وفایی همچنین اشاره ای به حضور پزشکان متخصص به صورت تمام وقت در این بیمارستان داشت و خاطرنشان کرد: افزایش جذب متخصصین به صورت تمام وقت، برنامه ریزی برای سه گروه پزشک متخصص (زنان، بیهوشی و اطفال) به صورت مقیم در بیمارستان و افزایش ماندگاری پزشکان از کارهای مهم انجام شده در این بیمارستان است.

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) با بیان اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت، زایمان طبیعی بدون درد برای اولین بار در استان در این بیمارستان انجام گرفت، افزود: سهم پرداختی مردم در هزینه زایمان طبیعی به صفر رسیده است.

کاهش بیش از ۷ درصدی زایمان سزارین

وی در ادامه به کاهش بیش از ۷ درصدی آمار سزارین و افزایش زایمان طبیعی اشاره و عنوان داشت: این آمار تقریبا جزء پایین ترین درصدهای سزارین در بیمارستان‌های کشور است، به طوری که از ۳/۴۷ درصد به  ۷/۴۰ درصد رسیده است.

کاهش سهم پرداختی بیماران

دکتر وفایی با اشاره به کاهش هزینه سهم پرداختی بیماران، به گونه ای که قبل از شروع طرح تحول نظام سلامت ۳۰ تا ۴۵ درصد بوده، عنوان کرد: در مرحله اول طرح تحول نظام سلامت، سهم بیماران روستایی و عشایر ۵ و بیماران شهری ۱۰درصد بوده که با شروع مرحله دوم به ترتیب به ۳ و ۶ درصد، کاهش پیدا کرده است و یکی از گام های مهم برداشته در اجرای موفق این طرح بوده است.4-15-142

محوطه بیمارستان قبل از بازسازی

محوطه بیمارستان بعد از بازسازی

بازسازی و تعمیر دیوارها

بخش ENT بعد از بازسازی

بازسازی رمپ بین دو ساختمان ورودی١٣:٢٩ - سه شنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٤    /    شماره : ٩٨٢٨    /    تعداد نمایش : ٣١٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج