صفحه اصلی > بیانیه سطح توافق خدمات 

سایز متن

مراجعین محترم؛

بدین وسیله راهبرد مشارکت پورتال دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به آگاهی مراجعین محترم می رسد:

  • هدف از این راهبرد مشارکت این است که به منظور ارائه با کیفیت خدمات ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای خدمت گیرندگان مورد توافق قرار گیرد.
  • این بیانیه، راهبرد مشارکت دو جانبه در خصوص این خدمات، روش‌های نظارت و مسئولیت‌های دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را در صورت لزوم مشخص می‌کند.

مسئولیت ها و تعهدات:

  1.  جهت خدمت رسانی بهتر، رفع نواقص و دریافت نظرات کاربران این تارنما مجهز به امکان ثبت و پیگیری درخواست ها و شکایات شما متقاضیان گرامی از طریق مراجعه به بخش ثبت درخواست ها و یا بخش تماس با ما یا برای ثبت شکایات از طریق سامانه ثبت شکایت به صورت تمام وقت و در ۷ روز هفته و۲۴ ساعت روز، دارا می باشد.
  2. دریافت و رسیدگی به شکایات، پیشنهاد‌ها و انتقادات مراجعین و پاسخگویی به آن‌ها درسایت سازمان فراهم‌شده است.
  3. سامانه ملی 190  به منظور پاسخگویی و رسیدگی به شکایات بهداشتی درمانی هموطنان عزیز مهیا و بصورت شبانه روزی آماده دریافت شکایات شما عزیزان خواهد بود.
  4. حوزه پاسخگویی میز خدمت برای اطلاع و راهنمایی مراجعین از خدمت های الکترونیکی و غیرالکترونیکی راه اندازی گردیده است. همچنین جهت ارتباط با رئیس دانشگاه به قسمت (ارتباط با ریاست دانشگاه) و سایر حوزه ها به صفحه ارتباط با مسئولان مراجعه فرمایید. نظرات سازنده شما برای افزایش کیفیت ارائه خدمات دانشگاه عتف و در صورت لزوم اصلاح فرآیندها موثر خواهد بود در صورت امکان در نظرسنجی میز خدمت الکترونیکی ما مشارکت فرمایید.
  5. زمینه دریافت پیام مخاطبین از طریق پست الکترونیکی info@yums.ac.ir و پاسخگویی به آن‌ها ایجادشده است.