بروز رسانی و بهینه سازی صفحات وب سایت دانشگاه موتور های جستجو ( SEO)

الف) بهینه سازی مطالب

***توجه: ابتدا ویرایشگر پرتال را CKeditor انتخاب کنید.

1-مشخص کردن عنوان اصلی مقاله یا خبر: عنوان مطلب یا مقاله خود را  در ویرایشگر پرتال انتخاب کرده و از منویی که گزینه ی پیش فرض آن نرمال است گزینه ی سرنویس 1 را انتخاب نمائید. توجه بفرمائید که فقط یک مطلب با سرنویس 1 میتوانید داشته باشید. در مثال زیر عنوان اصلی مقاله " بهینه سازی صفحات د رموتورهای جستجو" انتخاب شده است سپس از منوی مربوطه گزینه ی سرنویس 1 انتخاب می شود.

انتخاب سرنویس

2-مشخص کردن مطالب مهم: عناوین مهم مطالب خود را  در ویرایشگر پرتال انتخاب کرده و از منویی که گزینه ی پیش فرض آن نرمال است گزینه ی سرنویس 2 را انتخاب نمائید.ممکن است چند عنوان زیر مجموعه ی مهم داشته باشید که همگی را سرنویس 2 انتخاب کنید.

3-مشخص کردن قسمت های مهم غیر از عناوین: قسمت هایی از مطالب شما به غیر از عنوان اصلی و عناوین را که مهم هستند با بولد کردن B یا ایتالیک کردن I  یا تغییر رنگ و نهایتا با انتخاب سرنویس های 3 تا 6 انتخاب نمائید.

3- لینک کردن محتوایی: قسمتی از مطالب شما که به شخص یا صفحه ی وب یا وب سایتی اشاره میکند را به آن صفحه یا مقاله یا صفحه ی وب لینک کنید.

** نحوه ی لینک کردن مطالب: برای مثال اگر در قسمتی از متن شما دانشگاه علوم پزشکی یاسوج وجود داشت آن قسمت را انتخاب کرده و از با توجه به نوع ویرایشگرتان هر یک از گزینه های  یا  را از بالای ویرایشگر کلیک نموده و در پنجره ی مشاهده شده هر یک از قسمت ها را مطابق تصویر پر نمائید. وارد کردن عنوان ضروری و مفید است.

لینک دادن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

الف) بهینه سازی تصاویر

1-نام با معنی برای تصاویر خود در نظر بگیرید. یا نام فارسی با معنی و یا نام انگلیسی که ترجمه ی آن با معنی باشد

2- برای درج تصاویر در مقاله یا متن خود از گزینه های  یا  استفاده کنید.

3- در پنجره ی درج تصویر قسمت توضیحات تصویر را حتما پر کنید و از مطالب مرتبط با تصویر در این قسمت درج کنید. ضمنا عنوان تصویر را میتوان همان توضیحات قرار داد یا اینکه توضیحاتی بیشتر از قسمت "توضیحات تصاویر" در آن قرار داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

الف) بهینه سازی فایل های PDF, PowerPoint, Word ,...

1-قبل از  تبدیل فایل Word به PDF در نرم افزار microsoft word منوی file را کلیک کرده سپس گزینه ی info سپس properties در سمت راست صفحه را کلیک کرده از گزینه های ظاهر شده گزینه ی Advance properties را انتخاب نمائید

در پنجره ی ظاهر شده اطلاعات مربوط به Author و subject و  tags و hyperlink base  را حتما پر نمائید. مطابق تصویر

 

2-اگر فایل PDF موجود است و میخواهید اطلاعات مربوط به نویسنده author و کلمات کلیدی آن را تغییر دهید از نرم افزار a-pdf info changer استفاده نمائید.

 

پس از نصب نرم افزار  و اجرای آن مطابق تصویر open file... را کلیک کرده سپس آدرس فایل pdf را به نرم افزار داده و گزینه های پایین که فعال خواهند شد و شما میتوانید آن ها را تغییر دهید. دقت کنید که اگر چند  نویسنده یا کلمه ی کلیدی دارید بین آن ها از کامای انگلیسی استفاده نمائید.

در آخر گزینه ی save as... را کلیک کرده و فایل pdf  را ذخیره نمائید.

**3-در فایل های عنوان اصلی مقاله و فایل خود را انتخاب نمائید سپس از سربرگ home گزینه ی title را مطابق تصویر کلیک نمائید.

 

مثال :  

برای بقیه ی عنوان های زیر مجموعه مهم آن ها را انتخاب نموده و گزینه های Heading2 یا Subtitle را انتخاب نمائید.بدینوسیله قسمت های مهم فایل خود را برجسته مینمائید.

د) بهینه سازی فایل های ویدئویی

قبل از درج ویدئو در سایت چند سطر درباره ی قسمت ها مهم ویدئو بنویسید و سپس در ویرایشگر پرتال گزینه ی  را کلیک کرده سپس پنجره ی درج ویدئو ظاهر میشود

فایل ویدئوی خود را وارد نمائید.

 

 

Sidebar

آمار مراجعه کنندگان به وب سايت

بازديد کنندگان آنلاين:1
بازديد امروز سايت:54
بازديد اين صفحه:3208
تعداد کل بازديد:527873