پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨
سال 98؛ سال رونق تولید گرامی باد
پیوندهای مهم

تماس با حراست
آدرس پست الکترونیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
herasat@yums.ac.ir
اخبار > اهمیت شادی و نشاط در کودکان/گسترش مهارت های شناختی کودکان از طریق بازی


  چاپ        ارسال به دوست

کارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کهگیلویه:

اهمیت شادی و نشاط در کودکان/گسترش مهارت های شناختی کودکان از طریق بازی

کارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه گفت: کودکان در دنیای خود همگی شاد و با نشاط هستند وراههای ایجاد شادی را به خوبی می شناسند، اما باید پدر، مادر و مربی در ایجاد این لحظات سهیم باشند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کهگیلویه؛ پروین پوردیان تصریح کرد: صلح و دوستی یعنی دوست داشتن هم نوع واین امر باید از کودکی آموزش داده شود لذا کودک باید با مفهوم دوست داشتن خود، خانواده ودیگران در سنین کودکی آشنایی پیدا کند.

پوردیان ادامه داد: شاد کردن کودکان نیازی به صرف هزینه زیاد ندارد، شما با یک لبخند می توانید وارد دنیای شاد کودکتان شده وبا صرف وقت و زمان درایجاد و گسترش این شادی سهیم باشید.

وی افزود: در این زمان در انحصار کودکتان باشید واز قید مقام و درجات شغلی واجتماعی خود خارج شوید و تمام انرژی، توجه و احساس خود را برای این مهم بگذارید.

پوردیان با اشاره به این نکته که مهم همراهی والدین با کودک است ادامه داد: شاید این لحظات صرف خوردن یک بستنی، دیدن یک فیلم کارتونی، دویدن یا هر عنوان دیگر که باشد زیبا و تاثیر گذار است لذا سعی کنید با او از ته دل بخندید و شادی کنید.

 کارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه  تاکید کرد: ارزش بازی کودکان را نباید دست کم گرفت، چون کودکان ازطریق بازی مهارت های شناختی خود را گسترش می دهند و توانایی فیزیکی خود را مثل حفظ تعادل تقویت می کنند.

پوردیان افزود: بازی کودکان کمک می کند تا بدنی سالم وقوی داشته باشند، استرس آنها را کاهش می دهد و باعث شادمانی کودک می شود و این شادمانی خلاقیت را در وجود آنها برمی انگیزد و موفقیت ولذت را در وجود آنها متبلور میکند.

وی در پایان خاطرنشان شد: دنیای زیبا وشاد آینده را کودکان شاد امروز می سازند، پس شادی حق کودک ماست.9/

 

 


١٢:٤٩ - پنج شنبه ١٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٩٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  دانشگاه علوم پزشكي ياسوج است.
طراحی و راه اندازی : اداره روابط عمومی با مشارکت اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه