سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨
سال 98؛ سال رونق تولید گرامی باد
پیوندهای مهم

تماس با حراست
آدرس پست الکترونیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
herasat@yums.ac.ir
اخبار > سامانه(سیب) رضایت مندی از خدمات بهداشتی ارائه شده در شهرستان بویراحمد


  چاپ        ارسال به دوست

سامانه(سیب) رضایت مندی از خدمات بهداشتی ارائه شده در شهرستان بویراحمد

کارشناس مسئول گسترش و آموزش بهورزی شهرستان بویراحمد، گفت: در راستای اهداف دولت و تحقق دولت الکترونیک از ابتدای سال 1395 همزمان با سایر استانها سامانه یکپارچه بهداشت  با نام اختصاری سیب در استان کهگیلویه و بویر احمد فعال گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهید دامیده شهرستان بویراحمد؛ مهندس احد محمدی اذعان داشت: مراقب بهداشتی و سایر نیروهای فعال در پایگاهها، خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی در این سامانه با تکیه بر اطلاعات عمومی هر خانوار به ثبت مراقبتهای بهداشتی هر فرد میپردازند.

وی ادامه داد: این اطلاعات و مراقبتها پایه و اساس پرونده بهداشتی یک شخص و خانوار را تشکیل میدهند که در ادامه با ایجاد ساختارهای به روزتر و مدرن تر با لینک به سایر مراکز درمانی سابقه کامل و مناسبی را در اختیار پزشکان و متخصصان بهداشتی و درمانی قرار خواهد داد .

وی افزود: در راستای حمایت از حقوق شهروندی وزارت بهداشت با ایجاد سامانه پیامکی کلیه اطلاعات ثبت شده در این سامانه برای هر شخص یا خانوار را به شماره های ارائه شده از طرف سرپرست خانوارپیامک کرده و درخواست تائید یا رد می نماید.

وی تصریح کرد: بازخورد این پیامک ها به شبکه ها و مراکز بهداشتی درمانی شهرستان ارسال میگردد.

کارشناس راستی آزمایی شهرستان بویراحمد نیز گفت: در مرکز بهداشت بویر احمد تمامی این بازخوردها رصد و با افراد تماس برقرار می گردد تا ضمن بررسی در خصوص شرایط دریافت خدمات در صورت نیاز و ارائه آموزشهای لازم این اطلاعات مورد تحلیل قرار گرفته و اصلاح روند ارائه خدمات مد نظر قرار بگیرند .

زهرا رحیمی عنوان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد 285 هزار و474  هزار خدمت به ساکنین شهرستان ارائه گردیده است که از این تعداد 21/92 درصد از خدمات ارائه شده رضایت داشته اند.

 

 رحیمی خاطر نشان کرد:  در سایر موارد نارضایتی های اعلام شده پیگیری های لازم جهت رفع نواقص موجود و بهبود کیفیت خدمات بهداشتی درمانی در دست اقدام می باشد.

محمدی افزود: با توجه به آمارهای فوق به نظر می آید عموم رضایتمندی قابل قبولی از نحوه ارائه خدمت در این شهرستان دارند و مدیریت مرکز شهرستان بویر احمد تمام تلاش خود را جهت ارتقاء این شاخص به کار خواهد بست.

 وی ادامه داد:  در صورت ایجاد بستر مناسب جهت ارائه خدمات آنلاین در تمامی نقاط شهرستان و حمایت مسئولان امر جهت ایجاد زیر ساختهای ارتباطات اینترنتی مراکز و خانه های بهداشت آمادگی کامل برای ارائه، ثبت به روز و استاندارد کلیه خدمات بهداشتی و درمانی در جمعیت تحت پوشش خود را دارند.

وی در پایان  برای ارتقا سلامت خود و ایجاد جامعه سالم  مراجعه به موقع به پایگاه ها و خانه های بهداشت را امری ضروری دانست.7-142

 


١٠:١٣ - شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٢٣٧٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  دانشگاه علوم پزشكي ياسوج است.
طراحی و راه اندازی : اداره روابط عمومی با مشارکت اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه