چاپ        ارسال به دوست

اولین جلسه کاری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با دانشجویان این دانشگاه

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در اولین روز کاری خود نشستی صمیمی با حضور معاونین و نماینده های دانشجویان و دبیرهای تشکل ها، کانون ها و شورای صنفی دانشجویان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدان پناه گفت: بسیار خرسندم که در اولین جلسه ای خود در کنار شما دانشجویان عزیز حضور دارم و امید است از این پس بتوانیم ارتباطی مداوم و نزدیک با دانشجویان داشته باشیم و شرایط لازم را جهت آسایش و امنیت آنها در ابعاد گوناگون فراهم نماییم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: به دلیل ماهیت دانشگاه علوم پزشکی که سر و کار اصلی آن با بحث سلامت جسم و جان انسان ها است، لازم است که شرایط به نحوی مطلوب فراهم شود تا دانشجویان تلاش خود را در زمینه اعتلا و ارتقای سطح دانش علمی و مهارت تجربی خود اختصاص دهند تا بتوانند خدمات شایسته ای را به جامعه خویش ارائه کنند.

وی ابراز داشت: به طور قطع، وظیفه اصلی و اساسی دانشجویان علوم پزشکی، اهتمام ورزیدن نسبت به امر تحصیل و یادگیری علم است؛ اما در واقع دانشجویان، دوران جوانی خود را سپری می کنند و نه تنها در بعد درسی بلکه در سایر ابعاد و مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز انتظار می رود که بتوانند تصمیم های درستی اتخاذ کرده و واکنش های مناسب نشان بدهند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن اشاره به اوضاع فعلی کشور و همچنین تحریم های روزافزونِ ظالمانه که بر کشورمان وارد می شود گفت: اصل اساسی در شرایط کنونی، حفظ وحدت و همبستگی، تلاش در راستای هم افزایی و خودداری از تخریب همدیگر بوده و لازم است که ضمن درک موقعیت جامعه متوجه باشیم که اگر هجوم دشمن آغاز شود دیگر به چپ و راست بودن، اصلاح طلب یا اصول گرا بودن و از این قبیل مسائل توجهی نمی کند؛ لذا حفظ وحدت باید در اولویت باشد.

وی افزود: یکی از معضل های فعلی جامعه ما، عدم توانایی تحمل یکدیگر و عدم تحمل نظرات مخالف است و از آنجا که دانشجویان امروز، مدیران فردای کشور هستند لازم است تا از همین دوران دانشجویی و در فضای دانشگاهی، این مطلب را تمرین کرده و بپذیرند که هیچ فرد، نهاد یا تشکلی نمی تواند به طور ۱۰۰ درصد بگوید که حرف و نظر من درست و حرف و نظر دیگر گروه ها ۱۰۰ درصد اشتباه است؛ نظرها و عقاید مخالف و موافق را بشنویم و تفاوت ها و اختلاف سلیقه ها را پذیرا باشیم.

یزدان پناه به برنامه های دانشجویی و محتوای آنها اشاره کرد و افزود: قرار نیست اگر در برنامه ای، سخنران ابراز نظری کرد که با عقاید ما مخالف بود، از روی احساسات یا تعصب های نا به جا، واکنش های غیرمعقولانه و تخریب گرانه نشان بدهیم؛ هر مسئله ای باید از مجرای قانونی مشخص خود پیگیری و حل بشود.

وی تاکید کرد: عقیده شخصی من این است که در دانشگاه‌، امنیت یا باید برای همه باشد یا برای هیچکس پس انتظار داریم که دانشجو نظرات و دیدگاه های خود را بیان کند و به طور مستقل عقاید خود را ابراز نماید.

وی ابراز داشت: لازم است تا با راهنمایی و هدایت دانشجو، شرایط را فراهم کنیم تا در برنامه های بعدی خود بتواند به طور منطقی تر و عقلانی تر تصمیم بگیرد.

دکتر یزدان پناه گفت: دانشجویان عزیز، به مثابه فرزندان ما هستند و هدف اصلی مجموعه دانشگاهی، فراهم کردن شرایط رفاهی، تحصیلی و مشاوره ای به بهترین نحو برای آنها است.

یزدان پناه افزود: کمبودها و نقایصی وجود دارند که لازم است در جهت رفع آنها اقدام کنیم و البته باید دانشجویان هم کم و کاستی ها را به مدیران و مسئولین مربوطه با نگاهی انتقادی و پرسشگرانه و نه تخریبی، اعلام کنند تا در کمترین زمان ممکن، مشکلاتشان مرتفع شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: همه برنامه های باید در جهت رفاه و آسایش شما دانشجویان عزیز باشد و قول می دهیم که اولویت خود را خدمت رسانی به دانشجویان قرار داده و همچنین از همه معاونین، مدیران و مسئولان نیز انتظار خدمت گذاری و پاسخگو بودن به دانشجویان را دارم چرا که لازم است دانشجویان را ارج نهیم تا بتوانند با فراغ بال و آسایش خاطر به امر تحصیل و کسب علم بپردازند.

 

به گزارش وب دا؛ تخصیص و افزایش بودجه بیشتر جهت برگزاری و برقراری برنامه های کانون ها و تشکل ها، توجه به امور رفاهی دانشجویان، توجه بیشتر به کانون ها و تشکل ها در جهت فعال تر شدن و برگزاری برنامه های بیشتر، اهتمام در جهت اصلاح امور آموزشی، پرداختن به مسئله پیشگیری به جای درمان و مرتفع کردن مشکلات دانشجویان در بیمارستان ها و محیط های درمانی از جمله مباحث مطرح شده توسط دانشجویان بود.5

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA
دانلود فايل : 116-IMG_6898.JPG ( 187KB )


١٣:١٩ - يکشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٤٣١    /    تعداد نمایش : ٤٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج