چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کمیته برون بخشی طرح ملی کنترل فشار خون شهرستان بهمئی

کمیته برون بخشی طرح ملی کنترل فشار خون با حضور فرماندار، بخشداران، مدیران ادارات، صداوسیما، رسانه های محلی و کارشناسان ستادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی، مدیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی گفت: در راستای اجرای طرح ملی کنترل فشارخون، لازم است بخش‌های مختلف شبکه بهداشت و درمان با همکاری ادارات و نهادهای برون بخشی درگیر در این  اجرای این طرح اقدامات لازم را انجام دهند.

علی آبشنگ تصریح کرد: به منظور کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر این برنامه برای افراد30 سال به بالا، بیماران کلیوی و زنان باردار در هر سنی انجام می‌شود و طرح ملی کنترل فشارخون با شعار «فشارخون، بدانیم و اقدام کنیم» از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیرماه سال‌جاری برای همه افراد بالای ۳۰ سال کشور، بیماران کلیوی و زنان باردار در هر سنی انجام خواهد گرفت.

آبشنگ اظهار داشت: تبلیغات جهت مشارکت حداکثری مردم در این طرح از تاریخ 27 اردیبهشت آغاز می گردد.

وی با بیان اینکه بیش از 40درصد از افراد مبتلا به فشار خون بالا از بیماری خود اطلاع ندارند و از این بیماری رنج می‌برند، افزود: امیداوریم با همکاری سازمان های درگیر در این طرح بتوانیم بیماران فشار خونی که از بیماری خود اطلاع ندارند را شناسایی و اقدامات پیشگیرانه ای برایشان انجام دهیم.

در ادامه این برنامه کارشناس بیماری های غیر واگیر واحد بیماری های مرکز بهداشت گزارشی از ساختار اجرایی و نحوه اجرای این طرح را تشریح کرد و یادآور شد: جامعه هدف می توانند برای کنترل فشار خون به صورت حضوری به مراکز، خانه بهداشت و پایگاه سلامت شهرستان و غیرحضوری به سایت salamat.gov.ir مراجعه کنند.


 


١١:١٨ - پنج شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٤٦٩    /    تعداد نمایش : ٣٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج